C2- İleri (Advanced)

C2- İleri (Advanced)

C2- İleri (Advanced)

C2- İleri (Advanced)

İleri derecede İngilizce konuşulan seviyedir. Buraya kadar geldiyseniz İngilizceyi ana diliniz gibi kullanabilirsiniz. Düşündüklerinizi ayrıntılı, uzun ve akıcı bir şekilde ifade edebilirsiniz. Uzun konuşmaları rahatlıkla anlayabilir, altyazı kullanmadan film ve dizileri izleyebilir, hatta İsterseniz İngilizce bir kitap bile yazabilirsiniz. Farklı aksanları, deyimleri ve devrik cümleleri anlayabilirsiniz. Kullanma talimatları ya da yönergelerini, bir konferansı hiç zorlanmadan dinleyip anlayabilirsiniz. 

Bu seviyeyi özetle tarif etmek istersek; ister İngiltere ve Amerika gibi resmi dili İngilizce olan, ister farklı dil konuşulan herhangi bir ülkede kolaylıkla yaşayacak kadar İngilizce biliyorsunuz demektir. 

Bir dil okulunda dil eğitimine başlamak istiyorsanız ille de başlangıç düzeyinden devam edeceksiniz diye bir kural yok. Öncelikle dilinizin hangi aşamada olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bunun tespiti için sözlü mülakat veya seviye tespit sınavı gibi farklı uygulamalar yapılır. Böylece sınavla birlikte hem düzeyinizi öğrenmiş olur hem de eğitiminize ihtiyaç duyduğunuz yerden başlayabilirsiniz.